KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 14235212
nr 1423 5212
Axel Österberg
(1866-1952), Sverige
Etsning, "Grå Häger". Signerad. Bildmått: 16,5x11 cm, yttermått inklusive ram: 37x28 cm
Axel Österberg, svensk målare född 1866, död 1952.
Utrop:
300 kr
Såld:
100 kr
måndag 4 oktober 2021
kl 20:31:13
3/10 17:03:00